Kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Fine People Community Online Shop'tan aldığınız ürünü, fatura tarihinden itibaren 15 gün (2 hafta) içerisinde faturanız ile birlikte aşağıda belirtilen adrese iade edebilir, 60 gün içinde kullanmak üzere exchange karta dönüştürebilir ya da ürünün farklı bir bedeni ile değişimini talep edebilirsiniz.

Değişimi talep edilen ürünler, değişim süresi içinde (15 gün) gönderildiği şekilde, ayıpsız ve orijinal paketi / aksesuarları ile iade edilmelidir. Hatalı veya ayıplı ürünler için ise teslim tarihinden itibaren 2 gün içerisinde Fine People Community'e yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.

İadesi ve değişimi talep edilen ürünün orijinal etiketlerinin eksiksiz olması, kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir. Orijinal ambalajı bozulmuş, kullanılmış ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturanın aslı ve sizdeki tüm kopyalarının gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ürünlerde iade kabul edilmemektedir. Kozmetik, abiye, iç giyim, mayo, bikini, takı, kitap/dergi, teknolojik ürünlerde, gözlüklerde ve aksesuarlarda iade ve değişim yapılamamaktadır. İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti tarafınıza aittir. Alıcı ödemeli gönderilmesi durumunda kabul edilmeyecektir.

Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemelerin ardından kullanım hatası gibi nedenlerden kaynaklanan kesin bir aksaklık veya bozulma tespit edilmediği takdirde, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün bedeli kredi kartınıza iade edilir. Bu süre iade ettiğiniz ürünü teslim almamızla başlar. 

Aynı şekilde, üründe değişimine engel herhangi bir durum tespit edilmediği takdirde, talep edilen bedendeki ürün stoklarda mevcut ise yeni bir kargo ile tarafınıza gönderilecektir. Eğer ürün stoklarda mevcut değilse iadesi sağlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

İade talebiniz onaylandığında tarafınıza e-mail ile bilgilendirme yapılmaktadır. Yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemelerin sonucunda iade talebiniz onaylanmaz ise, iade ret nedeni iletilerek iade için gönderdiğiniz ürün(ler) belirttiğiniz teslimat adresine geri gönderilir. 

İade & Değişim Adresi: Teşvikiye Mah. Prof. Dr. Orhan Ersek Sk. Ebru Apt. No: 27 /1 Şişli İstanbul

Tüm değişim talepleriniz için bize fine@finepeoplecommunity.com adresinden ulaşabilirsiniz.