Çevremizde olan tüm kötülüklerle ilgili anlatabileceğimiz bir sürü üzücü hikaye var.. Kirliliğin tüm çeşitleri, küresel ısınma, açlık, orman yangınları, nesli tükenen hayvanlar..; hepimiz bunların farkındayız. İnanıyoruz ki değişim bunlar hakkında konuşmakla olmuyor, tüm bunlarla ilgili «bir şeyler yapmakla» oluyor.
Fine People Community’de biz, istediğimiz değişime ulaşmak için; kendimizden başlayarak, o değişimin kendisi olabileceğimize inanıyoruz.
Marcus Aurelius der ki, «Arı kovanı için iyi olmayan, arının kendisi için de iyi olamaz.»
Bir şeyden eminiz, eğer kullandığımız ürünlerin nereden geldiklerini, hangi zararlara yol açarak üretildiklerini, yapımlarında nasıl malzemeler kullanıldığını, üretim esnasında çevreye ne kadar kirlilik yaratıldığını, kimlerin hangi şartlar altında ürettiklerini sorgularsak; o zaman iyilik çemberini bozmadan, bilinçle tüketim yapmış oluruz.
Biliyoruz ki, içinde olduğumuz tüm bu kovandaki sadece tek ve herhangi bir diğer arıyı önemsediğimizde değişim de başlamış oluyor.
Organik sertifikalı %100 saf keten ve Organik sertifikalı %100 saf pamuk kullanarak; kumaşlarımız üretimin yapıldığı tarlalardan, atölyelerimize ulaşana kadar doğayı maksimum seviyede korumak üzere hassasiyetle oluşturulmuş standartlara uygun ve çok detaylı denetlemelerden geçirilmiş bir üretim zincirine dahil oluyoruz. Organik olarak işlenen kumaşlarda herhangi bir katkı malzemesi olmadığı gibi, her şey doğaya geri dönecek şekilde, olabilecek en saf halinde sunuyoruz. Aynı zamanda bu sertifikalarla, üretimin herhangi bir basamağında çalışan emektarların olması gereken ücretleri aldıklarını, standartlara uygun ortamlarda çalıştıklarını ve hiçbir aşamasında çocuk işçinin çalıştırılmadığını garantilemiş oluyoruz.
Tüm bunlar, ürettiğimiz ürünlerin arkasında gönül rahatlığıyla durmamızı sağlıyor. Fine People Community’den aldığın kıyafetlerde, kullanım talimatına uygun kullanımı dışında doğacak üründen kaynaklanan bir sorun yaşaman halinde iki sene süresince bize göndermen halinde yenileyip yollayacağız. İstiyoruz ki aldığın bu ürünü yıllarca aynı sevgi ile giy ve hep dolabının zamansız bir parçası olsun. Her şeyin hızla tüketildiği bu zamanda biz, yavaş tüketimi destekliyoruz ve tüm ürünlerimizin yıllarca giyilmesini istiyoruz.

Çünkü, günün sonunda her şey, her birimizin birlikte «iyi olabilmesiyle» ilgili.